Udany związek nie ma możliwości bytu bez kilku cech, które nie tylko powinny występować w miłości, ale również i w życiu każdego człowieka. Naturalnie, gdyby spełniony związek składał się tylko z kilku czynników, to ilość rozwodów nie pobijałaby rekordów, tak jak dzisiaj, ale wracając do tematu – jakie są cechy udanego związku?

Cechy udanego związku

Szczerość – bez tego żaden związek nie przetrwa

Gdy udajesz kogoś kim nie jesteś, narażasz siebie i partnera na rozczarowanie i oczekiwania które czasem są niemożliwe przez ciebie do spełnienia. Taka relacja, zawsze jest na porażkę. Gdy jesteśmy sobą, istnieje ryzyko że się nie spodobamy i wtedy każdy pójdzie w swoją stronę. To oczywiście bywa bolesne, ale w rezultacie to jest lepsze niż udawanie przez długi czas, jednakże gdy ktoś nas pokocha takimi jacy jesteśmy naprawdę, istnieje spora szansa na to, że nasz związek będzie udany.

Wspólne cele i wartości

Jeśli wasze wartości, przynajmniej te które uznajecie za najważniejsze się pokrywają, to już ponad połowa sukcesu. Nasze wartości i cele są naszym wewnętrznym kompasem, który pozwala nam iść przez życie w wybranym kierunku. Kluczowa w związku zawsze okazuje się zgodność na poziomie wartości, z racji tego że jak już wcześniej wspominaliśmy, bez tego związek raczej nie potrwa zbyt długo. Trudno jest pogodzić ze sobą dwa różne światopoglądy, bo one rzutują na wiele aspektów życia i mocno je komplikują, dlatego warto jest mieć tego świadomość i przewidywać konsekwencje swoich wyborów.

Wzajemny szacunek

Wzajemny szacunek między obiema stronami związku to podstawa, jeśli chcemy abyśmy byli szczęśliwi, w końcu teraz, to najważniejsza osoba w twoim życiu. Będąc razem, powinno się wierzyć w dobre intencje obu stron. Przecież nie jesteście wrogami, którzy chcą się nawzajem wykorzystać, czyż nie? To oznacza, że nie ma powodu, by odnosić się do siebie w negatywny sposób. Wzajemny szacunek i dobre maniery są podstawą trwałego, harmonijnego związku. Osoby, które są w stanie zachowywać się uprzejmie w stosunku do swoich partnerów, z pewnością potrafią stworzyć udany związek.

Źródło : https://xxx.biz.pl/