Miłość oraz tematyka z nią związana towarzyszy człowiekowi już od początków jego istnienia. Razem z miłością ludzie uprawiają seks i czerpią z życia przyjemne chwile współżycia.

Miłość to najlepsze uczucie w życiu

Jest jednym z najbardziej ulubionych motywów w literaturze (wystarczy przypomnieć sobie siłę uczucia Romea i Julii w dramacie Szekspira, którzy woleli popełnić samobójstwo, niż spędzić życie bez ukochanej osoby), rzeźbie, malarstwie czy teatrze bądź kinie (np. film „Szkoła uczuć” na podstawie książki Nicholasa Sparksa, pokazujący, że prawdziwa miłość pozwala zniszczyć wszystkie mury stojące między zakochanymi lub słynny „Titanic”, który udowadnia, iż miłość stoi poza przynależnością do elit czy arystokracji). 


Te przykłady między innymi ukazują niesamowitą siłę uczucia, jakim jest miłość. Jednakże, istnieje ona nie tylko w filmach bądź literaturze. Z piękną, prawdziwą miłością można spotkać się wszędzie. Urocza para staruszków trzymająca się za ręce na spacerze, młody chłopak dający dziewczynie całusa w czoło. O wspaniałości i sile miłości świadczą właśnie takie drobne rzeczy. Jest ona w stanie przetrwać problemy, długi czas, chorobę. Nie ma nic bardziej magicznego niż prawdziwa miłość.

źródło: xstory.pl