Mnóstwo osób zastanawia się, jak poprawić swoje życie seksualne. I wbrew pozorom problemy tego typu dotyczą par  różnym wieku i o bardzo zróżnicowanym stażu. Na szczęście istnieje sporo sposobów, także tych domowych na poprawę libido.

Rozpal ogień w sypialni!

W Polsce nie umiemy jeszcze otwarcie mówić o seksie. Tak zwane tematy dla dorosłych nie są poruszane nawet w długoletnich związkach. Nic dziwnego, że o problemach z libido również  nie umiemy otwarcie rozmawiać. Na początek postawmy na odpoczynek. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przemęczenie i stres bardzo negatywnie wpływają na wszystkie aspekty naszego życia. Także na seks. Dlatego na początek postawmy na relaks. Zdrowa, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna sprawią, że poczujemy się zdecydowanie lepiej. Warto też używki takie jak alkohol czy papierosy. Problemem mogą być też nadprogramowe kilogramy. Nadwaga wiąże się z gorszą wydolnością, także w czasie stosunku. Mamy też mniej pozycji do wyboru.

Zadbajmy o siebie. Nikogo przecież nie pociąga rozciągnięty dres czy ulubiona piżama w kotki. Dlatego zainwestujmy w pielęgnację ciała, nową fryzurę czy ładną bieliznę.Po pierwsze będziemy atrakcyjniejsi dla partnera. Po drugie zwiększy się nasza pewność siebie.

Nie bójmy się eksperymentować. Postarajmy się przegonić nudę z naszej sypialni. Możemy spróbować kochać się nie tylko  łóżku. Kuchnia, zaciszna polana, łazienka opcji do wyboru jest naprawdę bardzo wiele. Ważne, żeby obie strony czuły się bezpiecznie i komfortowo.

I nie zapominajmy o gadżetach erotycznych. Wibratory, kulki gejszy, lubrykanty czy niegrzeczna bielizna, to tylko niewielka część dostępnego asortymentu.  Być może właśnie gadżet erotyczny pomoże nam rozbudzić na nowo namiętność.

Czas do lekarza!

Gdy domowe sposoby nie pomagają, to przychodzi na czas wizytę u internisty. Lekarz  pierwszej kolejności zleci pakiet podstawowych badań. Być może brak ochoty na seks wiąże się z jakąś dolegliwością. Im szybka diagnoza pozwoli na rozwiązanie problemu. A my będziemy mogli cieszyć się seksem. Dlatego zostawmy wstyd za sobą.